Sosyal Medya Sayfalarımız

2014 İlkbaharın 70’ler Modası

Moda

2014 İlkbaharın 70’ler Modası

Moda devleri 2014 baharı için, aynı ilham kaynaklarından farklı radikal yorumlar ortaya çıkardı . Özellikle 70’li yıllardan esinlenilen tasarımlar, bohem kreasyonlar, spor ve kolej havası taşıyan alternatifler, güzel görünümlü seçenekleri göz önüne koydu.

ilkbahar sezonunda moda tutkunları, dar çerçeveli ve kısıtlı bir modanın etkisinde kalarak tektipleşmeyecek. İşte bazı defilelerden 70’lerin izlerinden bazı kareler.

2014-ilkbahar-70ler-1

 

2014 ilkbaharın 70’ler modası

Anna Sui’nin koleksiyonu festival kıyafetlerinden mükemmel bir yansıma. Sui’nin bu sezonki ilham kaynağıysa, İngiliz Pre-Rafael sanat akımları. Alışılmış 60’lar ve 70’ler esintili çiçekli tunikler, tığ işi dantel kazaklar, şifon elbiseler, galadyatör sandaletleri ve kimono ceketlerin yanısıra tasarımcı koleksiyonuna bir tutam metalik parlaklık da eklemiş.

Kendi koleksiyonuyla ilgili olarak Anna Sui, kıyafetlerinin son derece romantik bir havada olduğunu düşünüyor.Belliki kıyafetler farklı duygular yansıtyor.

2014-ilkbahar-70ler-2

 

Jill Stuart – 70’lerin Rockçı kızı

Jill Stuart, 2014 Bahar Koleksiyonu’nu hazırlarken zihninde belirlediği özel bir konsepte bağlı kalmış : “Rock yıldızının sevgilisi tatilde!”

‘Zor kadın’ algısını yayarken bir yanda içinde kesinlikle romantik dokunuşlar da bulunduran bu koleksiyonda moda tutkunları kendine göre bolca seçenek bulacaktır. Sert ve şehvetli, modern, romantik tasarımlar bizce incelenmeye değerdir.Mini etekler ve sexsi deri elbiseler ön plana daha çok çıkıyor.

2014-ilkbahar-70ler-3

Band of Outsiders – Kolejli 70’ler

Birbirinden bu kadar farklı güzellikte görünen iki konsepti harmanlamak oldukça güven ve yaratıcılık gerektirse gerek fakat bu koleksiyonu hazırlarken tasarımcı Scott Sternberg’in yaptığı şey tam da bu olmalı.

Tasarımcı bu koleksiyonunda ruhani yetmişler kadınını alıp o imaji daha sportif ve okul havası taşıyan bir şeyin içinde eritmek istediğini söylüyor. Koleksiyonda öne çıkanlar maxi etekler, pançolar, renk bloklu örgüler, A yakalıtunikler ve spor parçalar.

2014-ilkbahar-70ler-4

 

Resimlerde göründüğü gibi moda devlerinin 70’lerin ruhunu bu zamanla harmanlayıp önümüze çok güzel seçenekler sunmayı başarabilmişlerdir.İlerleyen zamanlarda farklı zamanların modasını yansıtma ihtimalleri yüksek başarı herzaman bi sonrakini doğurur…

336 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Moda

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı