Sosyal Medya Sayfalarımız

3 Aptal (3 İdiots) Fragmanı

film&sinema

3 Aptal (3 İdiots) Fragmanı

Film önerileri olarak ele aldığım bu yazıda size, 3 idiots adlı hint filminin en gözdesi ve dünya çapında yankı uyandıran bu güzel filmin hakkında bilgi veriyor ve sizlere fragmanını sunuyoruz.

3-ıdıots

Özet

Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en önemli  okulunda mühendislik okuyan ve okulun  yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Raju ailesini fakirlikten kurtarma gibi bir ideale sahipken Farhan ailesinin isteği doğrultunda bu bölümü seçmiştir. Rancho ise makinelere  duyduğu tutku nedeniyle mühendis olmayı istemektedir. Bu üçlü ve profesörleri Viru arasında yaşananlar, dostluk kavramını beyaz perdeye yansıtırken eğitim sistemini de sert ve eğlenceli bir şekilde eleştirir niteliktedir.Dolu dolu konuların işlendiği bu film her yönüyle başarılı olmuştur.
Son dönemin fazlasıyla dikkat çeken yapıtlarında biri olan film Hindistan’ın en çok izlenen filmlerden biri olurken özellikle Amerika’da da bir hayli dikkat çekmişti.

  • Yayın tarihi: 23 Aralık 2009 (ABD, Kanada)

 

  • Yönetmen: Rajkumar Hirani

 

  • Oyuncular: Aamir Khan, Kareena Kapoor, Sharman Joshi, 

 

  • Film müziğinin bestecisi: Atul Raninga, Shantanu Moitra, Sanjay Wandrekar

 

  • Karakterler: Ranchoddas Shamaldas Chanchad, Rancho, 

 

  • Senaryo: Rajkumar Hirani, Abhijat Joshi, Ayan Mukerji, Vidhu Vinod Chopra
    FRAGMAN

 

Benim en beğendiğim filmler arasına giren 3 aptalları sizlere şiddetle öneririm.Mutlaka izlemeniz gereken bir film.Konusu mükemmel oyunculuk her karaktere tam oturmuş eşsiz  bir film.Daha fazla konuşmama gerek yok diye düşünüyorum filmi izlediğinizde bana zaten hak vereceksiniz.

430 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla film&sinema

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı