Sosyal Medya Sayfalarımız

DEKORASYONDA YENİ BİR STİL TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI

Dekorasyon

DEKORASYONDA YENİ BİR STİL TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI

DEKORASYONDA YENİ BİR STİL TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI

İç mimarlar tarafından son zamanlarda moda haline gelen bir tasarım olarak bilinen Tipografik dekorasyon.Tipografik oluşumu eski yunanca tarihine kadar gidiyor esasında. İlk olarak reklamlar için hazırlanan yazı stillerinde ön planda tutulan bu yöntem, daha sonra gelişerek insanlar arasında yeni bir akım oluşturdu. Mekanların bu tarz ile birlikte düzenlenmesi hem kullanımı kolay, hem de göze hoş bir stil oluşturulmasına neden oldu.

Tipografik açılım itibari ile reklam ve tanıtım için yazılan yazıların belirli oranda ve belirli bir yapıda hazırlanarak tasarlanması esasına dayanmaktadır. Daha sonraları içi mimarlar tarafından belirlenen sayı yada harf kombinler ile oluşan bir tür akım haline gelmiştir. Şekiller ile belirlenen bir masa, üzerinde belirli rakamlar oluşturan halılar yada duvar kağıtları bunlara birer örnek olarak gösterilebilir.

TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI-1TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI-6TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI-5TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI-4TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI-3TİPOGRAFİK EV AKSESUARLARI-2

429 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümünü okuyor.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Dekorasyon

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı