Sosyal Medya Sayfalarımız

El İşi Ürünlerimi Nasıl Satabilirim?

Örgü

El İşi Ürünlerimi Nasıl Satabilirim?

El işleri Ürünlerimi Nasıl Satabilirim?

Türkiye’de çok fazla sayıda ev hanımı hobi  olarak veya  ek gelir elde etmek amacını taşıyarak el işi kolyeler, takılar ,örgüler yapıyorlar. Birçok ev hanımı arkadaşımız bu el işlerini satacak pazarlar , internet siteleri bulmakta sıkıntı çekmektedirler.Bizde bu konuda yardımcı olabilmek adına sizler için araştırdık ve bu konu hakkında aşağıdaki bilgileri sizler için oluşturduk.

el-işi-1 El işlerini gittigidiyorda satınca çok fazla yüzde ödendiğinden attıkları taş ürküttükleri kuşa değmiyor deyimine güzel oturuyor.Sahibinden de ise yeterince kadar piyasa yok gibi görünüyor. Bu sebebten ötürü el işlerini satacak yabancı siteler i sizler için araştırdık. Umarım yaptığımız araştırma sizlere fayda sağlar.

el-işi-2

Bonanza.com

Eklediğiniz ürünleri resim şekli ürünün kalitesini artırıyor. İlk 500 dolara yakın olan satışlarınızda % 5.9 komisyon alıyor.Bir sonraki satışlarınızda ise yüzde 1.5 komisyon alıyor.Ücretsiz chat sistemi bulunuyor. Çevirimiçi olan müşterilerle iletişim kurabiliyorsunuz.Ürünlerinizi bonanza.com da sergilemeniz durumunda daha çok kitlelere ulaşabilirsiniz.

Zibbet.com

Avusturalya’da kurulmuş olan el işleri satış sitesi ne  dünya çapında büyük ilgi var. Ödeme seçenekleri arasında paypal var.Komisyon almayan alışveriş siteleri arasında ender rastalanan sitelerden biri. Listelerken ve sattıktan sonra sizden ücret talep etmiyor. Tabi bu ilk 50 ürüne kadar geçerliliğini korumaktadır. Gerçekten çok muazzam bir opsiyon. El işimi nerede satabilirim  endişesi taşıyorsanız  zibbet.com u denemenizde size bu konuda fayda sağlayacaktır.50 den daha fazla ürün satmak isterseniz aylık 9.95 dolar ve ya yıllık 79 dolar ödeme yapmalısınız.

icraft.com

El işleri ürünlerinizi  pazarlamak konusunda güzel bir site. Yemek veya farklı ürünleri satmanı yasak olduğu bir site. İlk üye olurken 25 dolar giriş ücreti alınmaktadır. El işi ürünlerinizi listelerken Amerikan doları ya da Canada doları türünden listeleyebilmektesiniz.Pazar payı  küçük olabilir fakat müşterileri oldukça sadakat konusunda iyidir bu önemli bir ayrıntıdır.

Sürekli olarak el işi ürünler ile uğraşmakta iseniz ve el işleri ürünlerinden nasıl para kazanırım diye düşünüyorsanız bu siteleri güzel bir şekilde incelemenizde sizler açısından fayda sağlayacaktır.

el-işi-3

El İşlerimi İnternette Nasıl Satarım ?

Eğer ki yabancı diliniz yeterli değilse ve üstte bahsettiğimiz platformlarda satış yapmak sizler açısından sıkıntılı geliyorsa 2. bir yol olarak blog açmanızı tavsiye edebilirim. Açacağınız bloga sağladığınız el işlerinin resmini koyup açıklamasını yapacaksınız. Ödeme opsiyonlarına havale ve paypal olarak açıklarsınız, sonradan Sosyal medyada muhtemel bulunduğu ana dek, faal olmaya çalışırsınız. El misyonu seven sayfalara üye olun, ürünlerinizi bu gruplarda paylaşın, Bayan forumlarına  üye olun ve el işlerinizden çokça  bahsedin. Şayet bilgisayar başlarında fazla zaman geçiriyorsanız el işlerinizi pazarlamak için mümkün bulunduğu ana dek Sosyal medyada faal olmanız gerek. Kurmuş olduğunuz blog sitesine adsense reklamıda koyabilirseniz birazcıkta olsa oradan ilave ek getiri kazanabilirsiniz.Eğer yaptığınız işe yüreğinizi koyarsanız muhakkak başarırsınız klasik cümle oldu ama söylemeden edemedim.

 

7.743 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam
Bunlar da var...

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Örgü

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı