Sosyal Medya Sayfalarımız

Fana Film Fragmanı ve Film Hakkında Bilgiler

film&sinema

Fana Film Fragmanı ve Film Hakkında Bilgiler

Fanaa – Trailer

Yapım Yılı
2006
Film Türkçe Adı
Feda Etmek
Hintsinemasi Puanı
9.2
Imdb Puanı
6.9
Vizyon Tarihi
26.05.2006
Film Süresi
168 dakika
Film Dili
Hintçe
Yapımcı Şirket
Yash Raj Films
Çekim Yerleri
Apta Railway Station, Maharashtra, India
Ülkesi
Hindistan
Bütçe
5,460,000 $
Hasılat
18,950,000 $
Ödülleri
6 ödül ve 1 adaylık
fana

 

Film Özeti

Zooni (Kajol) kör ama güzel bir bayandır. Bir gün Cumhuriyet kutlamalarında sahne almak için turla Delhi’ye giderken tur rehberi Rehan’a (Aamir Khan) olaylar sırasında aşık olur. Zooni ‘nin ameliyat olacağı bir gün ise Rehan’a birden ortadan kaybolur ve o gün başkentte meydana gelen terör olaylarında kendine vefat etmiş süsü verir. Zooni Rehan’ın ölümüne alışarak yaşamını bir şekilde devam ettirmeyebaşlar, bu arada çocukları olmuştur bundan haberi yoktur rehan’ın.7 yıl sonra ise adam birden çıkar gelir ve bundan sonrasıaksiyonlu ve seyirci için tahmin etmesi oldukça zor bir şekilde ilerlemektedir. Hatta filmin ikinci yarısında seyirci birinci kısımdan çok farklı olarak gelişen sürpriz olayların neticesinde farklı bir havaya girdiğinden, başka bir filmi izliyormuş hissine kapılabilir.
Film de önem arz eden ve filme tarihi ve siyasi tür  katan kısım Pakistan ve Hindistan arasındaki en büyük sorun olan Müslüman yoğunluklu Keşmir yöresinin kurtuluşu için çalışan bir örgütün konu edilmesidir. Fanaa seyirciye Tarihi , Siyasi , Dram , Romantik , Aksiyon dolu muhteşem bir yapıt sunmaktadır.İşte fana filminden bazı kareler

Fragman

Hint filminin son yıllarda kaliteli projelere imza attığı yapıtlardan biri olan fanaa izlemenizi öneririm.Filmin içinde her türden konuya değinilmiş ve sürükleyici  keyifli bir şekilde ilerleyen film izlenmeye değer kaçırılmaması gereken bir filmdir.

815 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla film&sinema

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı