Sosyal Medya Sayfalarımız

Güllaç Nasıl Yapılır?

Yemek Tarifleri

Güllaç Nasıl Yapılır?

Güllaç Nasıl Yapılır?

Güllaç, yapımı çok kolay ve hafif bir Türk tatlısı olan güzel lezzet içerir,

güllaç


Güllaç Malzemeleri

1) 2 litre süt

2) 12 güllaç yaprağı

3) 1 kg toz şeker

4) Fındık,fıstık

5) mevsim meyveleri

6) Gül suyu


Tencerenin içerisine sütü boşaltıverin. İçerisine şeker ilave edin. Ardından vanilyayı tencereye koyun. Şeker eriyene dek kaynatmaya devam edin. 

Süt, şeker ve vanilyayı kaynattıktan sonra tencereye gül suyu ilave edin. Arzu ettiğiniz oranda gül suyu koyabilirsiniz. Şerbet bu şekilde hazırlanmış olarak hazır hale gelir.


Cevizleri bir kıyıcının içerisinde küçük taneler halinde parçalayın. Süt biraz ılık hale geldikten hemen sonra, güllaç yaprağının üzerine boca ediniz. Aralara kıyılmış ceviz taneleri serpiştiriverin. Bu şekilde güllaç yaprakları üst üste gelir ve hoş bir görünüme ulaşır. 

En üste konulacak güllaç yaprağının kırık olmamasına dikkat edilmelidir. Sütün geriye kalanını da güllacın üzerine tamamen boşaltın ve beklemeye koyulun. Güllaç yapraklarının her tarafının süte değmesini sağlamaya çalışın. 

Güllaç bir süre soğuduktan sonra servisini yapabilirsiniz. Servis etmeden önce üzerini nar ve ceviz ile şekillendirebilirsiniz.Eğer arzu ederseniz, ceviz yerine fıstık da koyabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra güllaç servise hazırdır.

Afiyet bol şeker olsun.

GÜLLAÇ NASIL YAPILIR VİDEO ANLATIM

 

83 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam
Bunlar da var...

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Yemek Tarifleri

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı