Sosyal Medya Sayfalarımız

Güzellik ve Cilt bakımında Püf Noktalar Nelerdir?

Güzellik ve Cilt Bakımı

Güzellik ve Cilt bakımında Püf Noktalar Nelerdir?

Güzellik ve Cilt bakımında Püf Noktalar Nelerdir?

Güzellik ve cilt bakımı cilt türüne göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse kuru ciltlerin kendine ayrı bir püf noktası ve ya yağlı cildin kendine özgü bir püf noktaları vardır. Burada ilk yapmamız gereken işlem cilt türümüzü belirlemektir. Cilt türümüzü belirledikten sonra makalemizi okuyarak cildinize ait püf noktaları öğrenebilirsiniz.

güzellik

İlk öncelikle yağlı bir cilde sahipseniz bakım yaparken bazı püf noktaları uygulamanız gerekmektedir. Yağlı cilde sahipsek tercih edeceğimiz ürünler yağ dengesini sağlayacak ürünler olmalıdır. Yani bunlara dermokozmetik ürünler adı verilmektedir. Dermokozmetik ürünler yağlıcildimizi dengeleyebilecek, sivilce oluşmasını engelleyecek, sivilce varsa sivilceyi tedavi edecek ürünleri tabi ki bir uzmana danışarak kullanabilirsiniz. Eğer yağlı ama sorunsuz bir cildiniz varsa ilerde akne ve sivilcelerin çıkmasını istemiyorsanız pratik önlemler alabilirsiniz. Bunun için mutlaka cildinize uygun bir temizlik jeli kullanmalısınız. Cildimiz yağlıysa ve hassas bölgelerimiz varsa güneş kremi kullanabiliriz. Böylece hem güneş lekelerinden hem de vücuttaki yağ oranını dengelemiş olursunuz. Evde haftada bir dermokozmetik ürünlerle maskeler yapabiliriz. Evde yapacağınız maskelerde yağlı ciltleri kurutacak malzemeler kullanmalısınız. Bu malzemelere örnek vermek gerekirse yumurta akı, bir damla damlatılmış limon ve içerisine çok az miktar bal karıştırarak kolay ama etkili maskeler yapıp uygulayabilirsiniz.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz endişelenmeyin. Sizde bu ürünleri düzenli olarak kullanırsanız kısa sürede cildinizdeki kuruluğu yok edebilirsiniz. Cildi kuru olanlar losyon tarzı ürünler değil de krem formatında ürünleri tercih etmektedirler. Kullanacağınız ürünlerin nemlendirme oranı çok yüksek olmalıdır. Gün içerisinde ekstra neme ihtiyaç olmaması için özellikle 24 saat nemlendirme sağlayan ürünler den yararlanabilirler. Bunun yanı sıra özellikle cilt temizliğinde süt kullanmalısınız. Süt içeren ürünlerle ve ya sütle yüzünüzü temizledikten sonra mutlaka durulamalısınız. Kesinlikle sabun içerikli ve cildin ph seviyesini

düşürecek ürünleri kullanmaktan kaçınmalıyız. Aksi takdirde bu cildin kuruluk özelliğini daha fazla arttıracaktır. Yüz için hylorik asiti kullanabilirler. Hylorik asit, cildin maksimum 2 kat seviyede nemli olmasını sağlar.   

Sizde verdiğimiz önerileri uygulayarak  harika bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

 

188 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Güzellik ve Cilt Bakımı

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı