Sosyal Medya Sayfalarımız

Hayvan Mamaları

Hayvan

Hayvan Mamaları

EVCİL HAYVAN MAMALARI

Bu başlıkta evcil hayvan mamaları ile ilgili bazı önemli bilgileri inceleyeceğiz.

Nestlé Purina PetCare

Evcil hayvanların ve hayvanların sahipleri arasındaki ilişkiyi anlayan bir şirket olarak Nestlé Purina PetCare, onların birlikte sağlıklı ve uzun bir yaşamı paylaşmalarını sağlamayı kendine görevbilmiştir.  Evcil hayvanları hayat boyunca yanımızda olacak bir dost olarak gören Nestlé Purina PetCare 80 yıla aşkın evcil hayvanların beslenmesinde dünya çapında öncü konumda bulunmaktadır bunun yanı sıra  kendini evcil hayvanların  sağlıklı beslenmesini amaç edinmiş fazla sayıda gıda mühendisi, kimyager, hayvan davranışları bilimcisi, veteriner hekim, evcil hayvan beslenme uzmanı ve teknisyeni yapısında bulundurmaktadır. Sahip olduğu bu uzmanlıklar ile Nestlé Purina evcil hayvanlara sağlıklı bir yaşam sunmak için çok çeşitli diyetler oluşturmakta ve en yakın dostlarımızın sağlıklı şartlarda beslenerek hayatlarını sürdürmesini sağlamayı kendine görev edinmiştir.

nestle purina

 Nestlé Purina PetCare araştırma ve geliştirme merkezlerinde kedi ve köpek beslenmesinde çığır açan buluşları sayesinde yeni ürünler geliştirilmekte ve evcil hayvan sağlığında önemli ilerlemeler görülmektedir.Yaklaşık  200 kediden 1’inin şeker hastası olduğu veteriner hekimler tarafından saptanmaktadır. Nestlé Purina beslenme uzmanları, yüksek protein ve düşük karbonhidrat içeren ve şeker hastası kedilerin glikoz seviyelerinin düzenlenmesine faydalı olan özel bir diyet oluşturmuş, Purina Veterinary Diets® – Diabetes Mellitus (PVD DM®), bu alanda sektörde geliştirilen ilk diyet olma özelliğini elinde bulundurmaktadır.

Nestlé Purina evcil hayvanlar ve sahipleri açısından en büyük sorun teşkil eden  obezite (aşırı kilo problemleri) problemlerine çözüm bulabilmek için de çalışmalar yapmaktadır. Araştırma 14 yıl boyunca  Purina PetCare Missouri Araştırma Merkezi’nde 48 Labrador Retriever ile ve tamamı ile köpeklerin beslenme konusundaki yeterliliği ve onların yaşam standartları üzerine olan sonuçları değerlendirilecek şekilde oluşturulmuştur. Böylece köpeği ideal vücut kondisyonunda tutacak şekilde beslemenin hem yaşlılık belirtilerini geciktirdiği görülmiş, hem de yaşam süresini 2 yıl cıvarı kadar %15 oranlarında uzattığı görülmüş ve ispatlanmıştır.

Kedi ve köpeklerin değişen  hayat koşulları  onların beslenme ihtiyaçlarında değişiklik oluşturmaktadır. Bu sebeble  Nestlé Purina markası her evreye ve hayat tarzına hitap edebilen farklı seçenekler sunmakta, evcil hayvan sahiplerine bütçelerine ve kedi veya köpeklerinin ihtiyaçlarına göre seçebilecekleri yeni oluşumlar içermektedir.

Nestlé Purina, seçkin, yenilikçi, besleyici,araştırmacı ve sağlıklı evcil hayvan ürünleri geliştirmekte olan dünya lideri sıfatındadır.

Goody Kedi ve Köpek Mamaları

Goody Mama yüksek kaliteli hayvansal içeriklerden (et, balık, tavuk ) oluşmuş besleyici formülü ile tam dostunuza göre tasarlanmıştır.

1) Dengeli kalsiyum ve fosfor içeriği sağlıklı diş ve kemik oluşumunu destekler.
2) Sindirim oranı yüksek protein içeriği ile sağlıklı vücut gelişimine ve güçlü kas yapısına destek olur.
3) İçeriğindeki aminoasit ve vitaminler güçlü bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlar.
4) Kaliteli yağ içeriği dostunuza ihtiyaç duyduğu yeterli enerjiyi verir.
5) Zengin vitamin karışımı, dengeli omega 3 ve omega 6 yağ asitleri  sağlıklı deri güçlü ve parlak tüy oluşumunu sağlar.
6) İdeal lif yapısı ile sindirim sistemi sağlığını destekler. Gerekli bütün gıda maddelerini doğru miktarda içeren besinler “Komple 7) Gıda” kapsamına girerler.
8) Sağlıklı ve uzun bir ömür için komple gıda ile beslenmek yeterlidir.
9) Dengeli beslenme ise bütün besleyici maddelerin doğru oranlarda beraber bulunduğu beslenme şeklidir.

Goody mamaları dostunuz için geniş bir gıdadır ve dengeli besleme özelliği vardır.

Goody kedi ve köpekler için özel olarak pişirilmiş bir yemektir.

Evcil hayvanların çeşitli sebeplerle evde yapılan yemekler ile beslenmektedir. Hayvan sahipleri bu şekilde onları daha iyi beslediklerini ve onlara daha fazla ilgi gösterdiklerini sanabilirler ancak maalesef evcil hayvanlar insan gıdaları ile tam beslenememektedirler.

Ev yemekleri yağ, protein,vitamin ve mineral oranları olarak insan vucuduna uygundur.
Ev yemekleri tat olarak insan damak tadına uygundur.

Goody dört dörtlük bir mamadır , evcil hayvan ve sahibi için en uygun bir tercihtir.

331 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

3 Yorum

3 Comments

 1. petlebi

  29 Ağustos 2014 at 14:27

  Mama konusu önemli küçük dostumuza uygun mamayı seçmemiz onun sağlığını ve mutluluğunu etkiliyor

 2. mobilmama

  27 Ocak 2016 at 11:34

  Can dostlarımızın sağlığı noktasında en önemli konu mama seçimidir. Malesef piyasada yüzlerce çeşit marka mama bulunmaktadır. Önemli olan veteriner kontrolü ile mama seçimi yapılmasıdır. Bir kaç lira ucuz diye seçilecek mamalar, can dostumuzda kalıcı sağlık sorunları yaratabilir. Bu hem sizi maddi hem de manecvi yönden de ciddi zarara uğratabilir.

 3. Huseyin

  7 Ocak 2017 at 21:59

  En sadık dostlarımız için yapılabilecek en önemli seçimlerden biri de mama seçimidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Hayvan

 • Hayvan

  En Güzel Hayvan Sevgisi Resimleri

  Yazar

  En Güzel Hayvan Sevgisi Resimleri Sevgi her yerde, özellikle hayvan aleminde bulunabilir.Aşağıdaki harika hayvan sevgisi fotoğrafları bunu kanıtlıyor....

 • Hayvan

  Hayvan Sesleri

  Yazar

  Hayvan Sesleri Bu paylaşımımız da çeşitli hayvan seslerini sizlere sunacağız;Çocuklar için hayvan sesleri,bütün hayvanların sesleri ali...

 • Hayvan

  Şirin Hayvanlara Doğru Yolculuk

  Yazar

  Şirin Hayvanlara Doğru Yolculuk Bu fotoğraf albümünde sizler için  birbirinden şirin hayvanların en güzel resimlerini paylaşacağız.Bazı hayvanın en...

 • Hayvan

  Hayvanlar Alemi Belgeseli

  Yazar

  Bu yazımda hayvanlar alemi ile ilgili izlediğim bir belgeseli sizlerle paylaşmak istedim.Hayvanlar hakkında izlediğimiz her ayrı...

 • Hayvan

  Hayvan Sevgisi Hakkında Resimli Sözler

  Yazar

  Hayvan sevgisi hakkında söylenmiş güzel sözler,sözlerin resimli gösterimle anlatımı ve bunun dışında hayvan sevgisi ile ilgili...

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı