Sosyal Medya Sayfalarımız

İştah Açan Bitkiler

Sağlık

İştah Açan Bitkiler

İştah Açan Bitkiler

İştah açıcı bitkiler tükettikçe kendinizi çok daha enerjik hissedeceksiniz.İştahın olmaması bir süre sonra çok çeşitli hastalıkların oluşmasına ve bireyde direncin azalmasına yani enerji düşüklüğünün ortaya çıkmasına sebeb olur.Hedefçe olarak iştahınızı açabilecek bitkileri araştırdık ve liste halinde inceledik.

İstah-acan-bitkiler

İştah Açıcı Bitkiler Listesi

Yaban Mersini

Yaban mersini yararlı vitaminler içermesinin yanında yaşlı olan bireyler için iştah açan bir bitki çeşididir.Yaban mersinini isteğinize bağlı olarak yemek çeşitlerine ilave ederek tüketebilir veya suyunu sıkıp içebilirsiniz.

Tarçın

İştahınızı açmak bir yana aynı zamanda tadı lezzet içersin istiyorsanız tarçını denemenizde fayda vardır. Bağırsaklarda  oluşan sorunlara da çözüm üreten tarçını isteğinize bağlı olarak  çay veya yemeklerinizde tüketebilirsiniz.

Çemen Otu

Çemen otu tüketildiği zaman sindirim sistemini hızlandırır ve bünyenin daha hızlı acıkmasına neden olur ve doğal olarak iştah açıcı bir bitkidir. Kolestrolü azaltan ve ağrıları hafifletmesi ile de bilinmiş olan çemen otu bitkisi son derece şifalı ve faydalıdır.

İştah Açan Yılan Otu

Aktarlardan sağlayabileceğimiz yılan otu çok eski zamanlardan beri tüketilen bir bitki türüdür. Mide, ülser ve gastrit problemleri olan kişiler doktor kontrolünde tüketmeli,sebebi; yılan otunun çok acımsı bir tada sahip olmasıdır.

Zerdaçal

Asırlardır tüketilen zerdeçal bitkisi sindirim sistemi problemlerini azaltmada yeterince etkilidir bunun yanında bağırsaklarda bulunan bakteri sorunlarını gidermede ve iştah açmada önemli bir yere sahiptir.

Nane

Nane açlık hissini çok az bir zamanda oluşturarak iştahı açan önemli bitkilerdendir.İsterseniz nanenin çayını yapabilir veya taze naneyi pazardan alıp tüketebilirsiniz.Nane sindirim sistemini düzene sokar soğuk algınlığına yakalanmışsanız bu hastalığa iyi gelir.

Sarımsak

Kemoterapiye giden hastalar sarımsak yediklerinde iştahlarının yükseldiği  gözlemlenmiştir.Sarımsağı taze tüketmek çok daha faydalı olsa da bu şekilde tüketemeyen bireyler yemeklerinin içine ilave edebilir veya turşu olarak da tüketebilirler.

 

267 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam
Bunlar da var...

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Sağlık

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı