Sosyal Medya Sayfalarımız

Kredi ve Burs Alanlar Dikkat

Eğitim

Kredi ve Burs Alanlar Dikkat

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (YURTKUR) Ziraat Bankası ile yaptığı yeni protokol açıklandı.

YURTKUR’un Ziraat Bankası ile yaptığı ve 1 Temmuz 2014’te yürürlüğe girecek olan protokolde yeni düzenlemeler hayata geçiriliyor. Eski protokolde öğrencilere burs ödemeleri  ayın 6’sında, kredi ödemeleri ise 7’sinde yapılırken yeni protokol ile, öğrencilerin TC kimlik numaralarının son hanesine göre belirlenen tarihlerde ödenecektir.

kyk

Buna göre, TC kimlik numarasının son hanesi

‘0 ‘ olanlar için ödeme günü her ayın 6’sı olacak,

‘2’ olanlara ödemeler ayın 7’sinde,

‘4’ olanlara ayın 8’inde,

‘6’ olanlara ayın 9’unda,

‘8’ ile bitenlere burs ve kredi ödemeleri her ayın 10’unda yapılacaktır.

YURTKUR’un yaptığı yeni protokolün yürürlüğe girdiği tarihten itibaren tahsilat işlemlerinde sanal pos imkanı da devreye giriyor. Bu düzenlemeyle tahsilatlar artık internet üzerinden kredi kartı ile de  yapılabilecek.

Bankanın vadesiz hesapta mevduatı bloke etmesinin de kaldırıldığı yeni protokolde, öğrencilere yapılan kredi ödemeleri üzerinden alınan binde 2’lik komisyon ise binde 1’e düşürülüyor.

241 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Eğitim

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı