Sosyal Medya Sayfalarımız

Moda Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Seçerken

Moda

Moda Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Seçerken

Gelinlik modellerinden en gözde olanları araştırıp buldum bunun sonucunda  bir sürü farklı tarzda en güzel gelinlik modelleri ortaya çıktı.

Moda gelinlik modellerine geçmeden önce gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında izninizle biraz konuşmak istiyorum.

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik!!! gelinleri ‘gelin’ yapan en önemli faktördür. Düğünün diğer ayrıntılarından daha fazla önem gerektiren gelinliği seçerken bazı noktalara dikkat edilmesi son derece önem arz eder.Hayatının bu en özel, en güzel gününde rüya gibi bir gelinliğin içinde masal prenseslerini andırmayı çoğu genç kızlar hayal eder Fakat, küçüklüğünüzden beri rüyalarınızı süsleyen veya vitrinlerde gördüğünüz, dergilerde beğendiğiniz bir gelinliği yalnızca istemek yeterli değildir. Önemli olan size yakışabilecek bir model ve tarzı belirleyebilmeniz. Ayrı olarak seçtiğiniz modelin düğün konsepti ile ve diğer tüm detaylar ile uyumlu olması da gerekmektedir.Eğer kır düğünü yapıyorsanız ağır işlemeli süslü bir gelinlik nasıl abartıya kaçıyorsa, bir balo salonunda vereceğiniz görkemli bir davette de üzerinde papatyalar olan süslü bir gelinlik, üzerinizde pek  hoş görünmeyecektir.

Gelinlik modellerinde seçim yaptığınızda en önemli unsurlardan biri  vücut yapısıdır. Kabarık mı yoksa düz bir modelin mi size yakışacağına karar vermeye çalışmalısınız. Fakat giyeceğiniz bir gelinlik istiyorsanız, seçeceğiniz modelin şıklığının yanında tüm kutlama boyunca rahatlıkla giyebileceğiniz bir model olmasına da dikkat edin. Hazır gelinlikleri görebileceğiniz moda evlerinde hoşunuza giden modelleri deneyebilir ve size yakışan çizgiler hakkında bilgi alabilirsiniz. Gelinliğinizi, tüm aksesuarlarıyla bir bütün olarak değerlendirmeyi sakın aklınızdan çıkarmayın.

Şunu unutmayın ki gelinliği gösteren en önemli unsur kumaşının kalitesidir. Her gelinlik  modele, her kumaş olmaz. Abartıya kaçmış süslemeler taşıyan bir gelinlik, gelinliği gelinden ön plana çıkartabilir.Üzerinde sade çizgiler bulunan, şık bir kumaş ile çalışılmış gelinlikler her zaman daha zarif bir görünüme sahiptir. Üst bedenin vücuda oturduğu, eteklerin  kabarık çalışıldığı modeller içinde en çok tafta, sert saten, organze ve tül tercih edilmektedir. Danteller, krepler, şifonlar, ince satenler ise romantik hatlar taşıyan düz kesimlerdeki modeller için daha uygun olmaktadır. Parlak satenler ise yerlerini artık mat renklere bırakmaktadır.

 

Ayakkabıların rahat olması da şıklıkları ve gelinliğe uyumları kadar önemli bir etkendir. Gelinliğinizi ve aksesuarlarını seçerken sizi doğru yönlendirebilecek bir moda tasarımcısına danışmanız kendi açınızdan büyük avantaj oluşturur.artık gelinlik modellerine  geçebiliriz.İşte en güzel gelinlik modelleri,

GELİNLİK MODELLERİ

Moda-gelinlik-modelleri-41 Moda-gelinlik-modelleri-40 Moda-gelinlik-modelleri-39 Moda-gelinlik-modelleri-38 Moda-gelinlik-modelleri-37 Moda-gelinlik-modelleri-35 Moda-gelinlik-modelleri-34 Moda-gelinlik-modelleri-33 Moda-gelinlik-modelleri-32 Moda-gelinlik-modelleri-30 Moda-gelinlik-modelleri-29 Moda-gelinlik-modelleri-28 Moda-gelinlik-modelleri-27 Moda-gelinlik-modelleri-25 Moda-gelinlik-modelleri-24 Moda-gelinlik-modelleri-22 Moda-gelinlik-modelleri-21 Moda-gelinlik-modelleri-20 Moda-gelinlik-modelleri-19 Moda-gelinlik-modelleri-17 Moda-gelinlik-modelleri-16 9638A Moda-gelinlik-modelleri-13 Moda-gelinlik-modelleri-12 Moda-gelinlik-modelleri-11 Moda-gelinlik-modelleri-10 Moda-gelinlik-modelleri-9 Moda-gelinlik-modelleri-7 Moda-gelinlik-modelleri-6 Moda-gelinlik-modelleri-5 Moda-gelinlik-modelleri-4 Moda-gelinlik-modelleri-2 Moda-gelinlik-modelleri-1 Moda-gelinlik-modelleri-42 Moda-gelinlik-modelleri-36 Moda-gelinlik-modelleri-31 Moda-gelinlik-modelleri-26 Moda-gelinlik-modelleri-15 Moda-gelinlik-modelleri-18 Moda-gelinlik-modelleri-8 Moda-gelinlik-modelleri-23 Moda-gelinlik-modelleri-3

998 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

2 Yorum

2 Comments

  1. Pingback: En Güzel 2014 Sonbahar Kış Gelinlik Modelleri

  2. Pingback: En güzel Gelinlik ve Damatlık Modelleri

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Moda

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı