Sosyal Medya Sayfalarımız

Muhteşem Kirpikler İçin Öneriler

Güzellik ve Cilt Bakımı

Muhteşem Kirpikler İçin Öneriler

Muhteşem Kirpikler İçin Öneriler

Dolgun, kıvrık ve aynı anda da uzun kirpikli görünüme sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki önerilerle bunu yapabilirsiniz.

Maskara tekniği hemen hemen her gün bayanların başvurduğu rutinlerden biri. Fazlaca bu tekniği kullanan bayanlar bu konuda artık tecrübeli hale geliyor. Fakat birkaç öneri daha öğrenmek ve upuzun kirpiklere sahip olmaya hiç bir bayan karşı gelmez.

Eğer çokça uzun ve hacimli kirpiklere sahipseniz, dikkatleri üzerinize çekmek için farklı hiçbir göz makyajı hilesinden yararlanmanıza gerek yoktur.Aşağıdaki önerilerimizi dikkate alırsanız maskaranın etkisini artırırsınız.

kirpik-öneri

Önce kıvırın

Kirpiklerinizi, kıvırarak fazla uzun ve kıvrık kirpik görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Kirpik kıvırıcınızı 2-3 saniye kadar kirpiklerinize tutun ve ondan sonra bırakın. Hemen o anda daha iri bir göz görünüşü sağlayacaksınız. Kirpikleriniz yukarı tarafa kalkmış olacağından irise çok fazla ışık vuracak ve voila! Fazla parlak bakışlarınız etrafa ışık saçacak…

Topaklanmanın önüne geçin

Hiç kimse gün içinde birbirine yapışmış kirpiklerle gezinmek istemez. Bunun önüne geçmenin yolu ise maskarayı yaparken, fırçayı maskara tüpüne pompalamamaktır. Maskara fırçasının üstünde aşırı fazla ürün olmadığını kontrol ederek de topaklanma görünüşünün önüne geçebilirsiniz.

Zig-Zag

Topaklanmanın önüne geçmek bir yana dursun,maskarayı her bir kirpiğinize eşit bir biçimde uygulayarak etkili bakışlara ulaşmanın bir yolu da, maskarayı zig-zag hareketlerle yapmak. Maskaranızı kirpik diplerinizden yukarı tarafa çekerken hafifçe sağ taraf ve sol tarafa salınımlar yapın, yaptığınız bu hareket her bir kirpiğinizin birer birer ayrılmasında yardımcı olacak.

İşte bu kadar!

303 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Güzellik ve Cilt Bakımı

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı