Sosyal Medya Sayfalarımız

Saç Kabarmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Güzellik ve Cilt Bakımı

Saç Kabarmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Saç Kabarmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Her duştan çıktığınızda saçlarınız kabararak elektrikleniyor mu? Şekil veremediğiniz saçlarınızın kabarıklığını önlemek engellemek ve sağlıklı bir şekle sahip olmasını sağlamak için bazı tüyolar.

Bilhassa duş aldıktan hemen sonra kabaran saçlar hem elektriklenir hem de elektriklenen ve kabaran saça şekil vermek kolay olmaz. Saçların kabarmasındaki en önemlli nedenler arasında dengesiz beslenme,eksik vitamin alımı, saç  kuruluğu, saçın sıcak su ile yıkanması ve saç şekillendiricilerin vermiş olduğu yüksek ısıdır.Kullanılmış olan saç maşası, fön ve saç kurutma makinaları az seviyedeki ısıda kullanılmalı ve saç bakım yağları ile birlikte haftada bir kez bakımı aksatılmamalıdır.Burada dikkat edilecek husus;banyo sonrası temizlenen ve saçın doğal yağını kaybettikten sonra kabarıklık daha da fazlaca olur.

saç-kabarması-nasıl-önlenir

Duştan hemen sonra saçın kabarması

Saçların kabarıklığını engellemek için,nemli saçınızı havluyla ovuşturmadan önce yalnız suyunu alıp geniş dişli tarak ile saçınızı tarayın ama saçlarınızı sakın fırçalamayın,birde ortamın nemli olması da saçınızın kabarmasını sağlayan faktörlerdendir.Duş aldıktan hemen sonra banyonuzu havalandırın çünkü banyoda oluşan buhar saçınızı olumsuz yönde etkileyen faktörlerdendir.Diğer bir yöntem ise, saçları yıkadıktan sonra durulama suyuna elma sirkesi ilave edebilirsiniz. Sirke, saçınızın hem kabarık olmasının önüne geçer hem de doğal pH denge uyumunu sağlayarak saçınızın beslenmesini olumlu yönde etkiler.

Saçı en güzel şekilde besleyin

Düz,kuru ve güçsüz saçlar  kabarmaya daha çok meyillidir. Bu tür sorunları yaşayan kişiler bol bir şekilde su içmelidir.Bu şekilde saçın nem ihtiyacını su tüketimi ile karşılayabilirsiniz.Bundan ayrı olarak dengesiz  beslenme ilk başta saçın yıpranmasına sebebiyet vereceğinden beslenmenize dikkat edin. Haftanın sıradan bir günü zeytinyağı ile saçınızın bakımını yapmak;saçın beslenerek nem kazanmasını oluşturması dışında saç köklerinin sağlamlaşmasını sağlar.Bundan ayrı olarak susam yağı,badem yağı ve yumurta karışımından oluşturacağınız bakım kürü de saçlarınızın kabararak elektriklenmesinin önüne geçecektir.

1.078 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Güzellik ve Cilt Bakımı

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı