Sosyal Medya Sayfalarımız

Saç Rengini Doğal Yöntemlerle Açabilirsiniz

Güzellik ve Cilt Bakımı

Saç Rengini Doğal Yöntemlerle Açabilirsiniz

Saç Rengini Doğal Yöntemlerle Açabilirsiniz

Kuaföre gerek duymadan saç renginizi açmak istiyorsanız mutfak dolaplarınıza doğru yönelin. Limon suyu, bal,papatya çayı gibi ürünlerin çoğu saçınızda daha açık renkli gölgeler oluşturmak için kullanılabilir. Bu saç rengi açma yöntemlerini hangi şekilde kullanacağınızı anlamak için yazımızı incelemeye devam edin lütfen.

LİMON SUYU

limon-suyu-ile-sac-rengi-acmak

a) Limon Suyu Karışımı Hazırlayın

Birkaç limonu iki parça olacak şekilde kestikten sonra limonları sıkın ve yarım fincan limon suyunu bir kâseye boşaltın, üzerine yarım fincan da su ilave edip bu karışımı bir sprey şişesine boşaltın. Su ve limon suyu güzel bir şekilde karışıncaya dek çalkalayın.

  •  Slarınız uzun ve kalınsa su ve limon karışımını 1′er fincana çıkarın. Yalnız bazı yerlerin vurgulandığı röfleli bir görünüm tercih ederseniz ölçüleri dörtte bire düşürün. Burada önemli olan nokta;su ve limon suyu miktarlarının hep aynı olmasına özen göstermektir.
  • Eğer eski bir sprey şişesi kullanmak isterseniz, şişeyi limon suyu solüsyonuyla doldurmadan evvel içinde kalmış olabilecek her türlü kimyasal maddeden arındırıp duruladığınızdan emin olun.

limon-suyu-ile-sac-rengi-acmak-2     Bilmeniz gereken önemli nokta, bu işlemi güneşli olan bir günde yapmayaz özen göstermenizdir. Güneşin etkisiyle limon daha çok işe yarar duruma gelir ve saç renginizi açar.Limon asitli bir türe sahip olduğundan  deriyi tahriş edebilir bu nedenle saç ve deri bakımınıza dikkat edin. b) Saçınız Nemli Olsun Saçınızı duşta iyice su ile ıslatın ve nemli kalacak kadar kurulayın. Çok önemli dikkat; nemli saça uygulamak fazla önemli. Yoksa limon suyu saçınızı aşırı fazla kurutabilir. •  Eğer mümkünse, bir iki gündür yıkanmamış saçlara uygulamaya çalışın. Saçınızdaki doğal yağ, saçlarınızı limon suyunun zararlarına karşı koruyucu etkiye sahip olacaktır. limon-suyu-ile-sac-rengi-acmak-3 c)Limon Suyu Solüsyyonunuzu Saçınıza Sıkın

Daha açık olmasını istediğiniz yerlere yoğunlaşarak spreyi istediğiniz gibi sıkabilirsiniz. Ne kadar fazla solüsyon kullanırsanız saçlarınız da bir o kadar açılmaya başlayacaktır.

  • Eğer sadece saçınızın belirli yerlerinde vurgular tercih ediyorsanız bir pamuğu solüsyona batırıp rengini açarak vurgulamak istediğiniz kısımlardaki saç tellerinize sürebilirsiniz.
  • Saç diplerinize de güzelce limon suyu değdiğinden emin olun ki dipler, saçlarınızın diğer kısmından daha koyu görünmesin.

limon-suyu-ile-sac-rengi-acmak-4

d) Saçınızı Güneşe Verin.

Güneş ışınları, limon suyunu harekete geçirerek saçınızda açık bir iki gölge daha ouşturmasına fayda sağlar. Bunun için güneşli bir yere çıkın ve yaklaşık 25-30 dakika süre kadar saçlarınızın güneş görmesini sağlayın. Saçlarınızı güneşe ne kadar çok maruz kalacak şekilde bırakırsanız açılma oranıda o kadar yüksek olacaktır.

  • Güneşte 60 dakikadan fazla kalmanızı tavsiye etmem yoksa saçınız zarar görebilir.
  • Doğrudan güneşe maruz kaldığınız zamanlarda güneş yağıyla vücudunuzu korumayı unutmayın.

limon-suyu-ile-sac-rengi-acmak-5e) Durulayın,İçeri Geri Girin ve Saçınızı Suyla Yıkayın Öncelikle limon solüsyonunun yapış yapış etkisi geçinceye dek saçlarınızı yıkayın; hemen ardından her zamanki gibi şampuanınızı yapıp saçınızı güzelce kremleyin. limon-suyu-ile-sac-rengi-acmak-6f) Bırakın Kurusun  Bir iki gün saçınızı ısıtıcı (fön) şekillendirici ürünlerden uzak tutun;çünkü saçlarınız limon solüsyonunun kurutucu etkilerinden temizlensin. Kendi başına kurumasına izin verin ve canlılığını kaybetmemesi ve kazanması için saç nemlendiricisi sürün. limon-suyu-ile-sac-rengi-acmak-7

BAL

bal-ile-saç-rengini-açmak Çok yapışkan ve ağır olmasına karşı saçlarınıza uyguladığınız bal gerçekten de saçlarınızın renginin açılmasında başarı sağlar.Bal saç açmada kullanılan çok etkili bir maddedir.1/2 bardak saç kremiyle birlikte bir bardak balı güzel bir şekilde karıştırın ve saçlarınıza bol miktarda sürün. Hemen ardından saçlarınızı bir bone ile kaplayın ve 8-10 saat süreyle beklemeye alın.Saçlarınızı baldan tamamı olacak şekilde arındırmak için bir sürü kez yıkamak zorunda olabilirsiniz, fakat bu yöntem saçlarınıza dolgunluk ve ışıltı verecektir.Saçlarınızı hırpalamadan düzgün bir şekilde balı uygulayın saç diplerinize çok sürmeyin.

PAPATYA ÇAYI

papatya-cayi-sac-rengini-acmak Saç açıcı özelliğe sahip bir bitki olan papatya, özellikle solmuş sarı renge sahip olan saçlar için yeterince etkili bir yöntemdir. Papatya çayıyla saçlarınızı haftada 1-2 defa yıkarsanız saçlarınızdaki parlaklığın giderek arttığını göreceksiniz.

Papatya Çayının Hazırlanışı

1/2 su bardağı papatya çiceğini kaynamakta olan 6 bardak suya koyun ve yaklaşık 25-30 dakika süre kadar demlenmesini bekleyin. Saçlarınızı azıcık nemlendirin ve çay soğuduktan hemen sonra yavaş bir şekilde uygulayın.Bütün saçlarınızı papatya çayıyla yıkadıktan hemen sonra 35-45 dakika arasında bekletmek yeterli olacaktır. Sonrasında ise saçlarınızı yıkayabilirsiniz.Bu yöntemi ara ara yapın saçlarınız istediğiniz açıklık derecesine ulaşana kadar; ama yılmayın,sabırlı olun;elbet istediğiniz görünüme ulaşacaksınız.

379 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam
Bunlar da var...

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Güzellik ve Cilt Bakımı

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı