Sosyal Medya Sayfalarımız

Sağlık Sigortası Nedir?

Diğer

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası ne demek?

Hastalık nedeniyle gerekebilecek muayene, tedavi ve bakım masraflarını  karşılamaya yönelik bir sigorta sistemine denir. Hükümetler çoğu zaman çalışanlara ve emeklilere sağlık sigortası sağlarlar.Fakat sosyal refah devleti uygulamalarının ileri olduğu bir kısım ülkelerde bütün yurttaşları kapsayacak bir şekilde geliştirilen sağlık sigortası sistemleri vardır. Bu olanaktan yararlanabilmek için vatandaşların belirli bir sigorta primi ödemeleri gerekmektedir. Kaza ve hayat sigortası şirketleri de çoğu zaman kar amacı ile bu tür sigorta hizmetleri sunabilirler.

sağlık-sigortasıÖzel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası sigortalanan kişinin hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık masraflarının karşılanması için hazırlanmış bireye özel planlardır.

saglik-sigortası

Belirlenen limitler, özel ve genel şartlar dahilinde, önceden sigorta poliçesinde belirtilen olası risklere karşı sigortalı bireyi korur. Bir özel sağlık sigortası poliçesinin en önemli unsurlarından biri genel ve özel şartlarıdır. Özellikle araştırılmalı ve kişiye en uygun poliçenin seçilmesi sağlanmalıdır.Genel şartlar bölümü tüm sigorta şirketleri içinde fazla çeşitlilik göstermemesine rağmen özel şartlar bölümünde önerilen sigorta hizmetleri her sigorta şirketinde farklılık gösterir.
Özel Sağlık Sigortaları, sigortalılarına istedikleri doktor veya sağlık kurumunda tedavi olma özgürlüğü tanır. Sigorta şirketi, sigorta poliçesinin kapsamına göre sigortalının geçirdiği herhangi bir hastalık ya da bir kaza sonucunda ortaya çıkan ayakta tedavi veya yatarak tedavilerine ait giderleri karşılama güvencesi verir. Üstelik bunu özel şartlarda belirtti ise yurtiçi ve yurtdışı dünyanın neresinde olursa olsun karşılamak zorundadır. Özel sağlık sigortaları yüksek masrafları karşılayarak sigortalının en zor anında en büyük yardımcısı olur.

Neden Sağlık Sigortası

  • Sigortalılara diledikleri doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlar.
  • Sigorta yılı içinde sigortalıların geçirdiği herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu yaptırdıkları ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerine ait masraflarını, sigortalıların seçtikleri ürüne bağlı olarak sadece yurtiçinde veya dünyanın neresinde olurlarsa olsun karşılar.
  • Sigortalıların hastalanması halinde özel sağlık kuruluşlarında yaptırdıkları tedaviler ile ilgili yüksek meblağlı giderleri karşılayarak, sigortalıların en zor anlarında en büyük yardımcısı olur.

82 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diğer

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı