Sosyal Medya Sayfalarımız

Sağlıklı ve Parlak Ciltler İçin Öneriler

Güzellik ve Cilt Bakımı

Sağlıklı ve Parlak Ciltler İçin Öneriler

Sağlıklı ve Parlak Ciltler İçin Öneriler

Cilt güzelliğiniz için düzenli ve gerektiği şekilde çaba harcamayı amaç edinirseniz;parlak,lekesiz ve  sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.Besinlerle birlikte aldığınız vitamin ve mineral çeşitleri cildinizdeki değişime doğrudan etki eder.Bu sebeble sağlıklı ve parlak cilt elde etmek için dengeli ve sağlıklı beslenmek önemli derecede etki etmektedir.Bu paylaşımımızda sizlere sağlıklı ve parlak ciltler için bazı önerilerde bulunacağız.

parlak-cilt

1) Gün boyunca çok miktarda sebze,meyve ve vücudunuz için gereken kadar su(yaklaşık 8 su bardağı)  tüketmeye çalışın.

2) Cilt bakımınızı fazla dağınıklaştırmayın.Yüzünüzü yıkama noktasında ılık suyu tercih edin.Havlu ile yavaşça kurulayın ve yüz kremini yüzünüze sürün.Aldığınız ürünlerde çok özen gösterin,her  kremi kullanmayın.

3) Sağlıklı ve parlak bir cilt için yatmadan evvel makyajınızı temizlemeye dikkat edin.Makyajınızı temizlemediğiniz durumlarda cilt gözeneklerinizin tıkanmasına ve sivilce,siyah noktalar gibi pek hoş görülmeyen şeylerle maruz kalabilirsiniz.

4) İşleriniz esnasında ara verip dinlenmeyi ihmal etmeyin.Stres faktörünün cildinizde oluşan;sivilce,siyah nokta gibi istenmeyen durumların baş mimarı olduğu tıb dünyasında kanıtlanmıştır.Aşırı stresli işlerden uzak durunuz.Eğer işiniz bu durumda yine stres seviyesi yüksek ve mecbursanız,stresi  azaltmaya çok özen gösterecek faliyetlerde bulunun.İşinizi eğlenceli yapmaya ve dinlenmeye dikkat ederek arada mola alıp çalışmanızı sürdürünüz.

saglikli-ve-parlak-cilt-bakimi-onerileri

5) Cilt sorununuz varsa bir cilt uzmanına başvurun. Cildiniz mükemmel bir şekle sahip olmayabilir. Akne, sivilce, kuruluk, lekelenme gibi sorunlarınız fazla ise  profesyonel bir cilt uzmanına danışın. Bu tarz problemleri asla ihmal etmeyin ki sonralarda rahatsız edici cilt sorunları karşınıza çıkmasın.

6) Güneşten korunmaya özen gösterin.Güneş cilde yarar sağladığı kadar zararlıdır ayrıca.Güneşte fazla süre kalmak cildinizin kırışmasına neden olur.Cilt kanserlerinin çoğu  güneş nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Dışarıya çıkmaya karar verdiyseniz en az 15 SPF koruma faktörlü koruyucular kullanmaya dikkat edin.

 

107 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Güzellik ve Cilt Bakımı

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı