Sosyal Medya Sayfalarımız

Seat Leon Cupra 280 Özellikleri ve Modelleri

Arabalar

Seat Leon Cupra 280 Özellikleri ve Modelleri

Seat Leon Cupra 280 Özellikleri ve Modelleri

Seat Leon Cupra 280 Özellikleri

Yeni Seat Leon Cupra,Volkswagen Grubu’nun enlemesine motor yerleşimli otomobilleri için geliştirilen MQB platformunun kullanıldığı en yeni sporcu.Karşılaştırmanın en kısası olan ateşli İspanyol,buna karşı tıpkı platform kardeşleri ve aynı zamanda da rakipleri olan Audi S3 ve Volkswagen Golf R gibi cömert ve kullanışlı bir yaşam alanına sahip.

280 HP gücündeki Cupra,günlük kullanımda insanı yormayan yapısı,konforlu süspansiyon sistemi ve sessiz motoruyla zararsız bir otomobil maskesi takıyor.Ancak bu maske piste çıktığımızda ortadan kayboluyor.

Ateşli Cupra,pist üzerinde birinci sınıf sürüş dinamikleri sunuyor ve kendinden 20 Hp güçlü ve aynı zamanda da 4 tekerlekten çekişli Golf R’ın çok az farkla gerisinde kalıyor.

Çok çevik ve hızlı bir biçimde her türlü virajı yiyip bitiren Seat,direkt ve geribildirimi iyi,değişken oranlı direksiyon sistemiyle ideal çizgisini kolaylıkla koruyor.Bu güçteki önden çekişli bir otomobil için her zaman karşılaşılmayacak bir tutunma kabiliyeti gösteren Leon Cupra’da ön aks adeta asfalta yapışıyor.Dar viraj çıkışlarında hızlanırken aktarma problemleri  Cupra’ya yabancıyken,bu yeteneğinde diferansiyel kilidi çok önemli bir rol oynuyor.Karşılaştırmanın en hafifi olan Leon Cupra’da görev yapan 280 Hp gücündeki 2,0 litrelik turbo büyük bir iştahla aracı hızlandırırken,çok sıkı çalışan frenler  de gücün kontrol edilmesini kolaylaştırıyor.Hızlı ve heyecanlı turlar atmak için ESP’nin devre dışı bırakılmasını öneriyoruz.Zira sert müdaheleleriyle ESP,Leon Cupra’yı hem yavaşlatıyor hem de sürüş keyfini azaltıyor.

6 ileri manuel şanzımanın harika vites geçişleri ve kısa yolları vites değişimini bir angaryadan çok otomobille bütünleştiğiniz keyifli bir aktivite haline getiriyor.Seat’ın barındırdığı potansiyeli saklamak için giydiği sivil kıyafet,şehir kullanımında Cupra sahiplerinin işini kolaylaştırırken detayları bilmeyenler aracı kolaylıkla 1,2 Litrelik versiyonlarla karşılaştırabilirler.Bu iyi mi?Gerçek bir sürücü otomobili isteyen ancak dikkat çekmek istemeyenler için kesinlikle çok iyi!

Seat Leon Cupra 280 Modelleri

seat-leon-cupra-modelleri-92014 Seat Leon Cupra 280seat-leon-cupra-modelleri-52014 Seat Leon Cupra 280 in orangeseat-leon-cupra-modelleri-3seat-leon-cupra-modelleri-4seat-leon-cupra-modelleri-6seat-leon-cupra-modelleri-7

 

 

 

943 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arabalar

 • Arabalar

  2018’in En Güzel Mercedes Modelleri

  Yazar

  2018’in En Güzel Mercedes Modelleri Sevgili mercedes tutkunları sizin için 2018 de en güzel mercedes modellerinden...

 • Arabalar

  Küçük McLaren Hazır

  Yazar

  Küçük McLaren Hazır Yarış pistlerinde elde ettiği teknoloji ve dizayn bilgi birikimini McLaren,yeni bir sınıf yaratmak...

 • Arabalar

  Opel Astra OPC Özellikleri ve Görünümü

  Yazar

  Opel Astra OPC Özellikleri ve Görünümü Opel Astra OPC Özellikleri Her kim ki tercihini Astra OPCden...

 • Arabalar

  Mercedes Benz Highway Pilot

  Yazar

  Mercedes Benz Highway Pilot Daimler,motorlu araçların taşımacılık sektörüne devrim niteliğinde bir teknoloji üretti.Tıpkı robot gibi,kendi kendine...

 • Arabalar

  Peugeot 308 Özellikleri ve Görünümü

  Yazar

  Peugeot 308 Özellikleri ve Görünümü 156 HP’lik motor ve dinamik sürüş karakteri dışarıdan bakıldığında anlaşılamayan 308...

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı