Sosyal Medya Sayfalarımız

USB’yi Bilgisayardan Çıkarırken

Teknoloji

USB’yi Bilgisayardan Çıkarırken

Teknoloji bölümünde bu yazımızda gündemde olan bi konuyu sizlerle paylaşmak istedim.USB‘yi bilgisayardan çıkarırken acaba ne kadar dikkatliyiz?bu konuda bilmemiz gereken şeyler nelerdir?Bu soruların yanıtı aşağıda ayrıntılı olarak sunulmuştur.

USB

USB’yi Bilgisayardan Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

USB Flash diskleri veya harici disk sürücüleri bilgisayardan birden çekip çıkarmak bilgisayara zarar sağlayabilir, diskler üzerinde veri kaybına neden olabileceği gibi, geri dönülemez fiziksel zararlara da yol açabilmektedir. Bu probleme maruz kalmamak için öncelikli olarak USB sürücülerin yuvasına giden elektriği kesmek gerekiyor. Bunu yapabilmek  için de ya Windows ‘un kendi USB kaldırma seçeneğini kullanabilirsiniz – ki bu araçla bazen hangi USB cihazı kapattığınızı doğru tespit edemeyebiliyorsunuz – ya da yardımcı bir minik uygulama kullanacaksınız.

USB Disk Ejector’un yaptığı şeyde da tam olarak bu. Sisteminize bağlı USB cihazları, klavyeye atadığınız kısa yollar yoluyla, güvenli bir şekilde sistemden çıkarmanızı sağlayan uygulama, can sıkıcı USB cihaz sökme sürecini süratli bi şekilde hızlandırabiliyor.

Teknoji ile ilgili bilmemiz gereken uygulamalar çok fazladır ama bunların hepsini birden öğrenmemiz mümkün değil,elimden geldiğince bu konu ile ilgili gündeme dair öne çıkan önemli başlıkları blogumda teknoloji bölümünde sizlerle paylaşacağım.

84 views

Okumaya Devam Et
Sponsor Reklam
Bunlar da var...

Fen edebiyat fakkültesi matematik bölümü mezunu.Yazı yazmayı ve araştırmayı seviyor.Boş zamanlarda kendi sitesinde faydalı bilgi ve makale yazarlığı yapıyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Teknoloji

Facebook Sayfamı Beğenin

Popüler Yazılar

Etiket Bulutu

Yukarı